Jak se u nás objevily Krkonošské bobky

Jsme rodinná firma a s přáteli – nadšenci, provozujeme dvě cukrárny. Z toho jedna má i svou alchymistickou laboratoř…pardon – výrobnu.
Ze začátku jsme chtěli vyrábět jen doplňkový sortiment, však při detailním rozboru nakoupených výrobků, jsme se zděšením zjistili, že se postupně cukrářské výrobky změnily na koktejl chemických sloučenin.
V několikadenní depresi jsme došli k zásadnímu rozhodnutí.
Vše, co půjde, si budeme vyrábět sami z poctivých surovin a navíc vyhledáme a obnovíme staré Krkonošské recepty, aby se úplně nevytratilo cukrářské umění a kulinářské poklady našich předků.
Naděje opět zaplála v našich srdcích a my jsme se pustili do práce s nadšením.
A hle…snad sám Rýbrcoul (Krakonoš), od tohoto okamžiku stál na naší straně.
Do rukou nám přišly staré Krkonošské recepty a mezi nimi se objevil nápad.
A tak, po různém zkoušení všelijakých zdařených i nezdařených pokusů se nám doslova „vykoulel“ první Krkonošský bobek. Sladká křupavá polokulička s oříškem uvnitř, obalená v cukru, která se v tehdejších Krkonoších dle našeho zdroje podávala hlavně o poutích.
Už zbýval jen vytvořit hezký obal, který by ladil s prostředím hor, a taky s naším „retro“ stylem. A tak šikovné ruce naší umělecky nadané cukrářky nakreslily obrázek Krakonoše, který se stal patronem a symbolem našich Krkonošských bobků.
Dále jsme už jen chuťově doladili a vykouzlili další, a hlavně přirozené chutě z koření (citronovou a fenyklovou), aby si každý host mohl dle libosti svého jazýčku vybrat tu svou. V našem chuťovém pátrání však i nadále pokračujeme, a rádi bychom do časů budoucích hostům nabídli další zajímavé a lahodné chutě.
Kompletní výroba bobků probíhá celá ručně v naší cukrárně v Janských lázních.
Jsme opravdu pyšní na to, že je to poctivý produkt pouze z původních surovin bez chemie a také jsme hrdí, že od samotného hnětení těsta, po koulení, přes pečení k obalování v cukru a balení do sáčků, dělají vše ruce lidí, kteří k této práci mají hluboký vztah a nedělá to bezduchý stroj.
Atmosféru v celé cukrárně vytváříme pohodovou, aby nejen zákazníci, ale i zaměstnanci, měli srdce otevřené.
Neboť o to v životě jde… Poctivě a s Láskou…

– Používáme pouze základní suroviny z původního receptu
– „nevylepšujeme“ používáním směsí
– Nepřidáváme žádné chemické doplňující látky, ani barviva
– Chutě tvoříme pouze kořením, nikoli náhražkami
– Nepoužíváme náhradní chemizované tuky, pouze pravé máslo
– Trvanlivost je dána přirozeností surovin a technologií výroby, nepoužíváme konzervanty
– Celý produkt je vyráběn ručně

© SA-MAPA spol. s r. o.

Prověřená společnost